Пешак тешко повреден во сообраќајна несреќа во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print
КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315

Вчера во 22:10 часот било пријавено дека на крстосница од улиците „Генерал Васко Карангелески” и „11 Октомври” во Прилеп, патничко возило „фолксваген голф”, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Д.У.(43) од Прилеп, удрило во пешакот Л.П.(66) од Прилеп.

 

Во незгодата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската болница Прилеп.

 

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Прилеп, информира МВР.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи