Расте бројот на заболени од ковид-19 во Прилеп, денес 14 нови случаи

 

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


 

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, петок, 9-ти октомври:

 

  • Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 14 нови случаи на коронавирус, а 9 лица оздравеле од заразната болест;

 

  • Бројот на активни случаи изнесува 131, од кои 107 се наоѓаат на домашно, а 24 на болничко лекување;

 

  • Во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 264 лица;

 

  • Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 767.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи