Денеска во Општина Прилеп нема нови случаи на коронавирус

 

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп нема нови случаи на коронавирус, а 7 лица оздравеле од заразната болест.

 

Бројот на активни случаи изнесува 163, од кои 132 се наоѓаат на домашно, а 31 на болничко лекување.

 

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 404 лица.

 

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 814.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи