13 нови случаи на Ковид 19 во Прилеп

 

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


 

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во Општина Прилеп има 13 нови случаи на коронавирус, а 7 лица оздравеле од заразната болест.

 

Бројот на активни случаи изнесува 197, од кои 161 се наоѓаат на домашно, а 36 на болничко лекување.

 

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 462 лица.

 

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 878.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.