16 нови случаи на Ковид 19 во Прилеп и едно починато лице на 58 годишна возраст

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 16 нови случаи на коронавирус, 6 лица оздравеле од заразната болест и едно починато лице на 58 годишна возраст.

 

Бројот на активни случаи изнесува 206, од кои 170 се наоѓаат на домашно, а 36 на болничко лекување.

 

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 894.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи