Едно лице почина, 6 нови случаи на Ковид 19 во Прилеп

 

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


 

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 6 нови случаи на коронавирус, а 6 лица оздравеле од заразната болест.

 

Бројот на активни случаи изнесува 226, од кои 192 се наоѓаат на домашно, а 34 на болничко лекување.

 

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 574 лица.

 

Денеска почина и едно лице на 63 годишна возраст.

 

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 931.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи