Крушево ја изработи стратегијата за развој на туризмот за период 2020-2025

 

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


Општина Крушево ја изработи стратегијата за развој на туризам за периодот од 2020 до 2025 година. Стратегијата ги ревидира приоритетите од последната стратегија, ја детектира моменталната состојба и дава приоритети и цели врз основа на светските трендови на туризмот и потенцијалите на Крушево.

 

Стратегијата е изработена во консултација со општина Крушево, а беше предмет на увид и на граѓаните на општина Крушево и сите засегнати страни.

 

„Врз основа на оваа стратегија ќе продолжиме да работиме. Драго ми е што имаме еден ваков документ затоа што создава поголема одговорност за нас, а истата е остварлива. Благодарност до Министерството за економија во имплементацијата на проектот.“, изјави градоначалникот на општина Крушево.

 

Стратегијата е изработена со финансиска поддршка на Министерството за економија.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи