Од утре службите на Општина Прилеп ќе работат во две смени

 

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


 

Согласно најновите одлуки за заштита од Ковид-19, донесени од Владата на Република Северна Македонија, почнувајќи од утре, вторник, 27 октомври 2020 година, службите на Општина Прилеп ќе работат во две смени.

 

Вработените во секторите и одделенијата на Општина Прилеп, ќе функционираат според двосменски систем на ротација од по 8 часови, од кои 6 часа работа со физичко присуство, а 2 часа он лајн, електронски.

 

Според новото работно време, граѓаните ќе можат непречено да ги добиваат услугите на ЕЛС Општина Прилеп, секој работен ден во периодот од 08:00 до 20:00 часот.

 

Согласно актуелните протоколи за заштита од коронавирусот, при влез во институцијата, граѓаните ќе треба да ги дезинфицираат рацете и да носат заштитна опрема за покривање на устата и носот, односно маска, марама или шал.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи