Викендов не очекува посвежо, но сончево и пријатно време

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


 

УХМР најавува дека во следните денови ќе преовладува претежно сончево време со мала до умерена, а на места, особено во северните и источните делови повремено значителна облачност со услови за слаб локален дожд.

 

Ќе дува слаб до умерен северен ветер, особено изразен вдолж Повардарието.

 

Во недела минималната температура наместа ќе достигне до 0, додека во понеделник во утринските часови ќе биде и до – 2 степени. Максималните температури наместа ќе достигнат над 20 степен.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи