МВР во офанзива – 16.000 сообраќајни казни овој месец во државава

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


 

Министерството за внатрешни работи продолжува со активностите на засилени сообраќајни контроли, како на територијата на Скопје, така и во другите градови од државата, рече портпаролот во МВР Тони Ангеловски.

 

Соопшти дека во текот на овој месец, колку што траат засилените акциски контроли, на територијата на државата има 16.000  санкции и дека контролите ќе продолжат и во наредните денови.

 

Апелираше до граѓаните на Македонија да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

 

„Не за да ја избегнеме казната од полицијата, туку заради безбеден сообраќај на нашите улици и патишта“, рече Ангеловски.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи