Хорор во Прилеп: Татко 3 години ја малтретирал малолетната ќерка и се задоволувал пред неа

 

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


Одделението за внатрешни работи Прилеп поднесе кривична пријава против С.А.(50) од Прилеп, поради постоење основано сомение за сторени кривични дела „задоволување на полови страсти пред друг“ и „запуштање и малтретирање на малолетно дете“.

 

Во период од околу три години пријавениот ја малтретирал неговата малолетна ќерка, упатувал навреди и во неколку наврати пред неа вршел полови дејствија.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.