Во Прилеп денеска 64 нови случаи на Ковид 19, едно лице почина

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 64 нови случаи на коронавирус, а 9 лица оздравеле од заразната болест.

 

Од последици на коронавирусот, почина едно лице на 61-годишна возраст.

 

Бројот на активни случаи изнесува 564, од кои 499 се наоѓаат на домашно, а 65 на болничко лекување.

 

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 853 лица.

 

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 1440.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи