737 пријави за неносење заштитна маска – минатиот месец скоро 24 илјади казни

Facebook
Twitter
Email
Print

 

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија се регистрирани 737 прекршоци на мерката за носење лична заштита на лице.

 

Изминатиот месец регистрирани се досега најголем број прекршоци за неносење заштитна маска на лицето. Во октомври изречени се 23.981 казни по овој основ, покажуваат податоците на МВР.

 

Министерството за внатрешни работи во денешното соопштение апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид-19.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи