Додека шетал низ шума бил погоден од куршум

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Х.В.(63) од село Десово, Ропотово, пријавил дека на место викано Борој, помеѓу селата Дреновци и Десово, додека се движел во шумата, бил погоден од куршум, по што отишол во Општата болница „Борка Талески“ во Прилеп, каде што му била констатирана повреда.

 

За настанот е известен Јавен обвинител и се преземаат мерки за негово расчистување, соопшти полицијата.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи