Прилепскиот пратеник Миле Талевски позитивен на Ковид 19

Прилепскиот пратеник од редовите на СДСМ преку својот ФБ профил соопшти дека синоќа добил позитивен резултат на тестот за Ковид-19.

 

„Почитувани пријатели, Би сакал да ве информирам дека синоќа добив позитивен резултат на тестот за Ковид-19. Моментално имам лесни симптоми на болеста и сум во домашна изолација.

 

На сите вас и на вашите семејства, ви посакувам добро здравје. Чувајте го личното здравје и здравјето на вашите најблиски. Само со заеднички напори и дисциплинирано почитување на мерките за заштита од коронавирусот, имаме шанси да го победиме ова зло и да ја задржиме пандемија под контрола.

 

Чувајте се“, вели Талевски.

 

Редакција на Инфо Компас му посакува побрзо оздравување.

 

Почитувани пријатели,

Би сакал да ве информирам дека синоќа добив позитивен резултат на тестот за Ковид-19. Моментално…

Posted by Mile Talevski on Вторник, 10 ноември 2020

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи