Физички напади во Прилеп

 

Прилепчанецот А.Т. (39) вчера во ОВР Прилеп пријавил дека на 06.11.2020 тој и неговиот другар биле физички нападнати од Е.Е., кој притоа со пиштол удирал по неговото возило.

 

Ј.З. (60) од Прилеп исто вчера пријавил дека на патот за Маркови Кули бил физички нападнат од две лица, кои употребиле тврди предмети.

 

Од СВР Битола инфромираат дека се преземаат мерки за расчистување на двата одделни физички напади.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи