Донација на маски во Крушево од стопанственик од Турција

 

 

Вистински патриот е во овие тешки услови и времиња на светска пандемија да се присетиш и да им помагаш на своите сограѓани од општина Крушево.
„Обезбедивме донација за општина Крушево од 6000 заштитни маски. Упатувам искрена благодарност до Naser Alim, бизнисмен и стопанственик во Р.Турција и наш сограѓанин за дадената донација која го уверуваме дека разумно ќе ја распределиме за потребите на институциите и граѓаните“, напиша на ФБ градоначалникот на Крушево, Томе Христоски.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи