Советот на општина Прилеп започнува со одржување на онлајн седници

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Советот на општина Прилеп, утре петок 13-ти ноември со почеток во 12:00 часот, ќе ја одржи редовната 49-та седница.

 

Поради превенција од пандемијата, а во согласност со препораките на Владата да се избегне групирање во затворен простор, седница ќе биде одржана онлајн.

 

Ова ќе биде за прв пат Советот на општина Прилеп да одржува седница целосно онлајн, без физичко присуство на советниците.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи