Прилепчанец при ископ пронашол 21 граната од Првата светска војна

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Прилепчанец пријавил во Полициската станица Прилеп дека во с. Веселчани при ископ во двор пронашол 21 стара граната од Првата светска војна, кои се безбедно подигнати од Дирекцијата за заштита и спасување.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи