Прилепско семејство донираше возило за потребите на болницата

 

Семејството Керпичоски од Прилеп даде пример за сите граѓани кои се во можност, да донираат онаму каде е најпотребно. Тие денеска донираа возило за потребите на Општата градска болница “Борка Талески”.

 

 

Инаку ова е втора донација на Керпичоски за потребите на болницата, откако започна пандемијата предизвикана од коронавирусот. Претходно ова семејство донираше и 500 евра.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи