Засилени сообраќајни контроли во Прилеп – изречени 97 санкции

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Мобилната единица за безбедност во сообраќајот при Министерството за внатрешни работи вчера (02.12.2020) спроведе засилена акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на Битола и Прилеп, при што санкционирани се 196 возачи.

 

Притоа, изречени се 99 санкции во Битола, меѓу кои 25 за измината важност на сообраќајната дозвола (нерегистрирани возила), 19 за возење без возачка дозвола…

 

Во Прилеп се изречени 97 санкции, меѓу кои, 31 за измината важност на сообраќајната дозвола (нерегистрирани возила), 19 за возење без возачка дозвола, четири за возење под дејство на алкохол.

 

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи