Казни за 625 лица поради неносење заштитна маска

Facebook
Twitter
Email
Print

 

 

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата регистрирани се 625 прекршувања на мерката за носење лична заштита на лице, соопшти МВР.

 

Полициските службеници минатиот месец регистрирале вкупно 18.540 лица кои не носеле заштитна маска низ градовите во земјава.

 

Од Министерството за внатрешни работи апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи