МВР: Изречени 549 санкции за неносење маска

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

На територијата на Македонија, во текот на изминатото деноноќие (27/28 декември), по однос на мерката за носење лична заштита на лице се регистрирани 549 прекршоци, соопштија од Министерството за внатрешни работи (МВР).

Воедно од МВР апелират до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид 19.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи