Прегазена жена во Прилеп – со тешки повреди итно пренесена во болница

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

МВР денеска соопшти дека вчера во 11.30 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на ул.„Кузман Јосифовски“ во Прилеп, патничко моторно возило „фолксваген голф“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Т.Ѓ.(55) од Прилеп, удрило во пешакот В.П.(71) од Прилеп.

 

Во незгодата, В.П. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Прилеп.

 

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи