30 дена притвор за 46 годишен прилепчанец обвинет за обљуба врз малолетничка

НККР при ОВР Прилеп денеска (23.01.2021) поднесе кривична пријава до ОЈО Прилеп за сторено кривично дело „обљуба со злоупотреба на положбата“ по член 189 од КЗ на РСМ, против Р.П.(46), пријавен од родител  дека извршил обљуба врз 15-годишна малолетничка.

 

Од МВР соопштуваат дека од страна на судија на претходна постапка определена му е мерка притвор во траење од 30 дена во КПУ Битола.

 

 

 

 

 

 

 

</a

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи