463 лица казнети за неносење на заштитна маска

Facebook
Twitter
Email
Print

 

 

Полицијата соопшти дека се казнети 463 лица кои биле затекнати без заштитна маска или без друг вид прекривка на носот и устата.

 

Oд МВР апелираат да се носат маските и на отворен простор затоа што е тоа законски обврска и потсетуваат дека сите мерки кои се донесени заради заштита од коронавирусот и превенција од негово ширење мора да се почитуваат.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи