Апел за помош на малиот Бујамин Усиноски – потребна му е инвалидска количка со команди

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Бујамин Усиноски од с.Десово (општина Долнени) е дете со 90% инвалидитет и нему му е потребна инвалидска количка со команди која чини 2000евра.

 

На ова дете исто така му е потребна и финансиска помош, и секој кој што е во можност и сака да помогне може да уплати на следнава сметка: МК (07530280006086815) или да се јавина овој бр 076420151.

 

Оваа информација пред малку ја објави музичарот Ален Хасановиќ на својот ФБ профил

 

СПОДЕЛУВАЈТЕ И ПОМОГНЕТЕ  ❗️???
Ова е Бујамин Усиноски од с.Десово тој е дете со 90% инвалидитет, Ве молам сите заедно…

Posted by Alen Hasanovic on Четврток, 11 февруари 2021

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video