ЦГИ со нов проект – „Пилотирање на програма за одговорна социјална поддршка“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Здружение Центар за граѓанска иницијатива – Прилеп во соработка со општина Кичево моментално работи на реализација на проектот „Пилотирање на програма за одговорна социјална поддршка“ финансиран од страна на Федерална канцеларија за надворешни работи на Сојузна Република Германија.

Во рамките на овој проект, како дел од активностите се работи на зголемување на капацитетите на иституциите и граѓанскиот сектор за утврдување на проблемите во заедницата и изнаоѓање на одржливи решенија.

За таа цел, неодамна во хотел “Aqualina” – Охрид се одржа обука за „проектен дизајн, развивање и имплементирање“ каде што учесниците имаа можност да научат повеќе за проектен менаџмент.

На обуката беа присутни представници од Општина Кичево, Центар за социјална работа – Кичево и представници од здруженија на граѓани и бизнис сектор од Кичево.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи