Девојките од Сончогледот

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Девојка во Сончоглед
Девојка со Сончоглед
Девојка со шешир

Автор: Петар Јанкоски

Петар Јанкоски e дипломиран графички техничар. Моментално студент на ТФБ. Фотограф 2-ра класа во ФСМ. Во светот на фотографијата е активен 5 години, а во видеографијата 3 години. Почетоците на неговата кариера со фотографирање започнаа во Фото Кино Клубот од Прилеп, под закрила на постарите мајстори на фотографија. После година дена започнува да соработувам со еден од тие ментори, Славчо Лазоски од Фото студио Метц.

„Таму ги развивав моите способности и афинитети кон фотографијата и Видеографијата. Во моментов се залагам со зголемување на моето лично Фотографско и Видеографско портфолио со разни видови на техники преку комбинација на светла, бои, различни модели, пред-продукциски, продукциски и пост-продукциски и маркетинг способности. Мојата цел е да бидам успешен и познат Фотограф и Кинематограф каде без никаква дилема ќе бидам знак за Квалитет“, вели Петар Јанкоски.

Линкови за фото портфолио:

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video