Улици

Facebook
Twitter
Email
Print


Шатори

Уличен Џез

Жито Прилеп

Автор: Петар Јанкоски

Петар Јанкоски e дипломиран графички техничар. Моментално студент на ТФБ. Фотограф 2-ра класа во ФСМ. Во светот на фотографијата е активен 5 години, а во видеографијата 3 години. Почетоците на неговата кариера со фотографирање започнаа во Фото Кино Клубот од Прилеп, под закрила на постарите мајстори на фотографија. После година дена започнува да соработувам со еден од тие ментори, Славчо Лазоски од Фото студио Метц.

„Таму ги развивав моите способности и афинитети кон фотографијата и Видеографијата. Во моментов се залагам со зголемување на моето лично Фотографско и Видеографско портфолио со разни видови на техники преку комбинација на светла, бои, различни модели, пред-продукциски, продукциски и пост-продукциски и маркетинг способности. Мојата цел е да бидам успешен и познат Фотограф и Кинематограф каде без никаква дилема ќе бидам знак за Квалитет“, вели Петар Јанкоски.

Линкови за фото портфолио:

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи