ВИДЕО – Благодатниот оган слезе во Ерусалим

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


И годинава на Велика Сабота, во црквата на Господовиот Гроб во Ерусалим, слезе Благодатниот оган.  Патријархот Теофил го пречека Огнот, а потоа го распредели на останатите во црквата. Како повеќе години наназад така и оваа се очекува Благодатниот оган да пристигне и во Македонија.

 

 

 

 

 

 

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи