ВО ЖИВО: Се чека слегувањето на Благодатниот оган на Христовиот гроб во Ерусалим

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Денеска на Велика Сабота во Ерусалим се чека слегувањето на Благодатниот одан на Господовиот Гроб.

Линк каде ќе може да го проследите овој чин во живо.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи