Потпишан договор за грант за изградба на резервоар за вода во Јакреново

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Oпштина Крушево вчера потпиша договор за грант за изградба на резервоар за вода во с. Јакреново.

„Денес го потпишав договорот за грант за изградба на резервоар за вода во с. Јакреново. Ова му го должиме на граѓаните од с. Јакреново и затоа ми е драго што овој проект во една фаза веќе го имплементиравме, а сега продолжуваме со втората фаза. За скоро започнуваме со активностите за целосна имплементација на проектот.“, изјави градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски.

Овој проект е втора фаза од проектот за водоснабдување на Јакреново. Во првата фаза се работеше на реконструкција на постојни и изградба на нови каптажи и изградба на цевковод. Двете фази се имплементираат преку Министерство за транспорт и врски.

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video