Сончево и топло време до 33 °C

Facebook
Twitter
Email
Print


Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. УВ=9

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 16 °C до 33 °C.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи