Уапсен 34 годишен пироман од Прилеп за подметнување на пожар во Дабница

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Утрово (06.08.2021) околу 06.15 часот во м.в. Дабница, прилепско, во близина на споменикот, од страна на полициски службеници од ОВР Прилеп лишен од слобода е М.Е. (34) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение дека подметнал пожар на место викано Дабница.

Пожарот утрово е локализиран од страна на противпожарната единица од Прилеп.

М.Е. е задржан во полициска станица и против него ќе следи кривична пријава до ОЈО Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи