Голема акциска контрола на СВР Битола: 81 казна во еден ден за сообраќајни прекршоци

Facebook
Twitter
Email
Print


На 11.10.2021 на подрачјето на СВР Битола била спроведена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од пропишаната.

Притоа, биле преземени 73 мерки, од кои 37 за пречекорување на максималната дозволена брзина во населено место и 36 за пречекорување на брзината надвор од населено место. Откриени се и 8 други видови прекршоци.

За сите неправилности издадени се соодветни поднесоци.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи