Заев: Нема да си поднесам оставка ако СДСМ добие помалку советници од ВМРО ДПМНЕ

Facebook
Twitter
Email
Print


Премиерот Зоран Заев нема да си поднесе оставка доколку СДСМ освои помалку советници од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Одговарајќи на новинарско прашање, тој само кратко одговори „Не“ на прашањето дали ќе си поднесе оставка ако СДСМ добие помалку советници на претстојните локални избори.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи