Казнети 57 лица за неносење маска

Facebook
Twitter
Email
Print


Во текот на изминатото деноноќие (11.10/12.10.2021) на територијата на Република Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 57 прекршоци.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи