Запален „Рено меган“ на прилепчанец на патот за вештачкото езеро


На 02.12.2021 во ОВР Прилеп било пријавено дека на пат за Вештачко Езеро во Прилеп настанал пожар во патничко моторно возило „рено меган “ со прилепски регистарски ознаки, сопственост на Б.С.(29) од Прилеп, кое претходно било оставено незаклучено и одземено на ул. „Прилепски бранители“. Увид извршила екипа на ОВР Прилеп и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи