ВИДЕО – Пожар на кровната конструкција над Техномаркет

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Вечерва се случи пожар на кровната конструкција над Техномаркет. Според првичните информации итната реакција на ТППЕ Прилеп спречила пожарот да се прошири и внатре во објектите. Повеќе детали за тоа од каде и како започнал пожарот и дали има некаква штета ќе се знае утре.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи