СВР Битола: 41 казни за брзо возење во населено и надвор од населено место

Facebook
Twitter
Email
Print


На 21.12.2021 на подрачјето на СВР Битола била спроведена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од пропишаната.

Притоа, биле преземени вкупно 41 мерка, од кои 21 за пречекорување на максималната дозволена брзина во населено место и 20 мерки за пречекорување на брзината надвор од населено место.

За сите неправилности издадени се соодветни поднесоци.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи