Прилепчанец фатен како пренесува мигранти од Сирија


На 25.12.2021 во 23,00 часот од полициски службеници на регионалниот пат Градско-Неготино кај с.Црвени Брегови од слобода бил лишен А.Ј.(20) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело по чл.418 б од КЗ на РСМ.

Имено, истиот во патничко возило „пасат“ со прилепски регистарски ознаки превезувал пет мигранти од Сирија.

По целосното расчистување на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи