Тетова сот: Автобус вози со 150 км/час на автопатот Скопје-Тетово

Facebook
Twitter
Email
Print


Порталот Тетова сот објави видео, кое го добиле од читател, а на кое се гледа како патнички автобус „лета“ со 150 километри на час на автопатот Скопје-Тетово.

Ограничувањето на брзината на автопат во Македонија е 120 километри на час, но важи за автомобили, не и за автобуси. Автобусите можат да се движат со максимална брзина од 100 километри на час.

Autobusi me shpejtsi 155 klm/h, Autostrada Shkup-Tetovë

Autobusi me shpejtësi 155 klm/h, Autostrada Shkup-Tetovë

Posted by TetovaSot on Wednesday, 29 December 2021

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи