Прилепските пожарникари околу полноќ спасија 8 мина од задушување во голем пожар


Прилепските пожарникари спасија 8 членови на едно семејство од Прилеп, меѓу кои и 3 деца и една постара жена над 70 годишна возраст, од пожарот кој се случи денеска 50 минути после полноќ на улица „3-ти Ноември“ и кој се заканувал да ги задуши сите.

Со брзата интервенција на пожарникарите е спречено огнот да направи поголема штета, а од густиот чад кој ја зафатил целата куќа спасени од задушување се сопствениците на објектот. Дел од нив биле симнувани со скали од терасите за да се извлечат од куќата.

На лице место била присутна и полицијата, екипа од ЕВН а и Брза помош која и пружила веднаш помош на постарата жена.  Нашите пожарникари херојски и перфектно си ја завршија работата и уште еднаш докажаа дека се на висина на задачата.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи