Уапсени петмина прилепчани кои го нарушиле јавниот ред и мир

На 27.10.2022 во 23.00 часот на крстосница од бул.„Гоце Делчев“, и ул.„Марксова“ во Прилеп, полициски службеници од  ОВР Прилеп ги лишиле од слобода Д.Б.(20), Р.С.(20), Д.Д.(20), А.Ц.(20) и еден малолетник, сите од Прилеп, затоа што го нарушиле јавниот ред и мир со недолично однесување на јавно место.

По документирање на случајот против лицат ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи