Приведени 3 лица во Прилеп, на ул. „Кеј 1 Мај“, кај кои е пронајдена марихуана

Play Video

На 15.01.2023 полициски службеници од СВР Битол-ОВР Прилеп од ул. „Кеј 1 Мај“, кај катна гаража во Прилеп, лишени од слобода се двајца малолетници и Д.Р. (18), кај кои е пронајдена марихуана. Тие биле приведени во присуство на родителите, а по документирање на случајот ќе им биде поднесен соодветен поднесок.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи