Во Долненско за 2 недели одземени 5 камиони и една приколица, со вкупно 20 м3 нелегално исечени дрва


Шумската полиција од Прилеп во изминативе 2 недели, односно од 8 до 24 март, во Општина Долнени одзела 5 камиони и една приколица, со вкупно 20 кубни метри нелегално исечени дрва. Акциите се одвивале на 8,10,17,19 и 24-ти март.

Од шумската полиција велат дека ќе продолжеле со засилените контроли на овој реон.

 

 

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи