„The Hounds“ со видеозапис за „Куку“

Прилепската рок група „The Hounds“ го објавија видео записот за песната „Куку“, дел од нивниот втор студиски албум „Самосвест“.

Видео продукцијата на спотот е на Студио 163, режија Јосиф Трајкоски, а дејствието во спотот го одигра Зоран Иваноски.

Музиката и текстот на синглот „Куку“ се дело на целиот бенд, а аранжманот е на Јордан Манов.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи