ВО ЖИВО: Во Ерусалим на Христовиот гроб се чека слегувањето на Благодатниот оган


Денеска на Велика Сабота во Ерусалим се чека слегувањето на Благодатниот одан на Господовиот Гроб.

سبت النور المقدس ٢٠٢٣

سبت النور المقدس بكنيسة القيامة بالقدس ٢٠٢٣م

#النور_المقدس
#سبت_النور
#الحدث_المميز
#خروج_النور_المقدس
#قبر_السيد_المسيح
#كنيسة_القيامة
#القدس
#Jerusalem #holyfire #HolySaturday

Posted by STUDIO SAMI on Петок, 14 април 2023

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи