ВИДЕО – Велигден во црквата Свето Благовештение во Прилеп


Одбележување на најголемиот христијански празник во црквата Свето Благовештение во Прилеп. Христос Воскресна, Навистина Воскресна!

 

Христос Воскресе!!!!!

Posted by Dragan Dzokoski on Сабота, 15 април 2023

 

 

 

 

 

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи